کدخبر : 5217 تاریخ انتشار :
A

افزایش حقوق دستیاران پزشکی تا 15 میلیون

افزایش حقوق دستیاران پزشکی تا 15 میلیون

زیر بهداشت از افزایش میزان حق‌الزحمه دستیاران پزشکی به حدود ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان خبر داد

بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هجدهمین جشنواره آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اعلام کرد: حق‌الزحمه دستیاران پزشکی از حدود دو و سه میلیون به حدود ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان افزایش یافته و کارانه نیز برای دستیاران در نظر گرفته شده که دریافتی دستیاران، بهبود می‌یابد و می‌توانند با خیال آسوده‌تری به فعالیت بپردازند.

درخواست افزایش دوبرابری حقوق دستیاران پزشکی

24 دی ماه 1402 بود که محمد رئیس‌زاده، رییس سازمان نظام پزشکی ایران در نامه‌ای به محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی خواستار افزایش دو برابری حقوق دستیاران پزشکی شده بود. 

رییس سازمان نظام پزشکی ایران در نامه به رییس مجلس به مشکلات دستیاران پزشکی اشاره و عنوان کرده است: «دستیاران عزیز علاوه بر وظیفه سنگین آموزشی، حجم عمده ارائه خدمات درمانی تخصصی و فوق تخصصی را در مراکز آموزشی-دولتی درمانی بر عهده دارند. به طوری که ساعات کاری آنها در کنار کشیک‌های سنگین شبانه‌روزی، 50 تا 70 درصد بیشتر از یک نیروی تمام وقت شمول قانون کار است.»

او در ادامه درخصوص میزان حق‌الزحمه آنها گفته است: «در حالی‌که حق‌الزحمه‌ای هشت تا 12 میلیون تومان دریافت می‌کنند. این میزان پرداخت در کنار سایر دشواری‌های فوق‌الذکر، تدوام ورود به رشته‌های تخصصی و فوق‌تخصصی را با رعایت کرامت انسانی غیرممکن ساخته است.»

IMG-20240114-WA0000[1]

 

پیش از این، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت، در حاشیه جلسه هیات دولت در ۱۲ اردیبهشت‌ماه از افزایش حقوق ۳۵ درصدی حداقل‌بگیران خبر داد.

افزایش کف حقوق دریافتی هشت میلیون تومانی دستیاران پزشکی به ۱۲ میلیون تومان، بیانگر افزایش ۵۰ درصدی آن است. با این تفاسیر درخواست افزایش دوبرابری حقوق دستیاران پزشکی توسط رییس سازمان نظام پزشکی از رییس مجلس، به افزایش ۵۰ درصدی منجر شد که ۱۵ درصد بیشتر از میزان درنظرگرفته شده توسط وزارت کار برای حداقل‌بگیران است.

منبع اکوایران
ارسال نظر

پربیننده ترین