کدخبر : 5330 تاریخ انتشار :
A

مبلغ اضافه‌ کار ساعتی پرستاران مشخص شد

مبلغ  اضافه‌ کار ساعتی پرستاران مشخص شد

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: در سال 1403 میانگین اضافه‌کار پرستاران 28 تا 30 هزار تومان است

عباس عبادی در آستانه روز جهانی پرستار درباره میزان اضافه‌کاری پرستاران اظهار کرد: در حال حاضر اضافه‌کاری پرستاران در بازه ۲۰ تا ۴۵ هزار تومان به ازای هر ساعت کاری است و به طور کلی می‌توان گفت که در سال ۱۴۰۳ میانگین اضافه‌کار پرستاران ۲۸ تا ۳۰ هزار تومان است!

وی ادامه داد: وزارت بهداشت پیشنهادات خود مبنی بر افزایش اضافه‌کاری پرستاران را به سازمان امور اداری و استخدامی کشور ارائه و فرمولی را پیشنهاد کرده است اما هنوز بازخورد عملیاتی ندیده‌ایم.

عبادی افزود: در راستای بهبود وضعیت معیشتی و رفاهی پرستاران، نسخه اولیه لایحه حمایت مادی و معنوی از پرستاران تدوین شده و پس از بررسی نهایی از منظر حقوقی در وزارت بهداشت، به هیئت دولت ارسال خواهد شد و در صورت تصویب، به ارتقای وضعیت معیشتی پرستاران کمک خواهد کرد و یکی از بخش‌هایی که در این لایحه دیده شده موضوع افزایش اضافه‌کاری پرستاران است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت درباره تعداد پرستاران فعال در کشور نیز گفت: در حال حاضر ۲۳۰ هزار نفر در گروه پرستاری در مراکز درمانی فعال هستند؛ با توجه به این که این عدد، بخش مهمی از جمعیت ۵۵۰ هزار نفری کارکنان وزارت بهداشت را تشکیل می‌دهد پرستاران می‌توانند در شاخص‌های مختلف نظام سلامت اثرگذار باشند و رضایت آنها نیز به رضایت گیرندگان خدمت منجر می‌شود.

منبع تسنیم
ارسال نظر

پربیننده ترین