کدخبر : 5507 تاریخ انتشار :
A

افزایش قیمت مجدد دو محصول ایران‌خودرو

افزایش قیمت مجدد دو محصول ایران‌خودرو

ایران‌خودرو در ابتدای اردیبهشت‌ماه 1403، قیمت هایما S5 و هایما S7 را افزایش داد

ایران‌خودرو در ابتدای اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، قیمت هایما S۵ و هایما S۷ را افزایش داد. هنوز اردیبهشت ۱۴۰۳ به پایان نرسیده است اما ایران‌خودرو بار دیگر قیمت این دو خودرو را افزایش داده است. افزایش قیمت خودروهای مونتاژی ایران‌خودرو آن‌هم دوبار در یک‌ماه، موجب اعتراض مشتریان و ثبت‌نام‌کنندگان این خودرو خواهد شد.

افزایش قیمت هایما S۵ و هایما S۷، دومین بار در اردیبهشت ۱۴۰۳:

خودرو قیمت قبل قیمت جدید میزان افزایش
هایما S5 1,053,000,000 تومان 1,170,641,000 تومان 117,641,000 تومان
هایما S7 1,083,000,000 تومان 1,190,664,000 تومان 107,664,000 تومان

مطابق آن‌چه در جدول بالا می‌بینیم، قیمت هرکدام از دو کراس‌اوور مونتاژی هایما توسط ایران‌خودرو بیش از ۱۰۰ میلیون تومان گران شده‌اند. این افزایش قیمت بدون تردید تأثیر نامطلوبی بر بهای این دو خودرو در بازار آزاد نیز خواهد داشت.

هم‌اکنون بهای هایما S۵ در بازار آزاد یک میلیارد و ۴۷۳ میلیون تومان است. انتظار داریم با افزایش قیمت کارخانه، بهای این خودرو به محدوده ۱.۵ میلیارد تومان یا فراتر از آن برسد.

هایما S۵ درحال‌حاضر رقیبی برای خودروهای تیگارد X۳۵ و ام‌وی‌ام X۵۵‌ پرو محسوب می‌شود. تیگارد X۳۵ در بازار آزاد از هایما S۵ ارزان‌تر است و ام‌وی‌ام X۵۵ نیز با قیمتی بیشتر از هایما اس ۵ در بازار آزاد معامله می‌شود. البته هر دو رقیب هایما S۵ با شرایط فروش اقساطی فروخته می‌شوند؛ درحالی‌که ایران‌خودرو کراس‌اوورش را تنها به روش نقدی می‌فروشد.

افزایش شدید بهای هایما اس ۵، باعث شده است تا این خودرو فاصله قیمتی اندکی با هایما S۷ داشته باشد. اختلاف قیمت این دو خودرو تنها ۲۰ میلیون تومان است که در این محدوده قیمتی رقم چندان چشمگیری به حساب نمی‌آید.

ایران‌خودرو در گذشته نیز بارها قیمت هایما S۷ و هایما اس ۵ را در نزدیک یکدیگر قرار بود؛ اقدامی که موجب تخریب بازار هایما S۵ شد. درواقع مشتریان در این محدوده قیمتی، هیچ توجیه اقتصادی و منطقی برای خرید هایما S۵ ندارند و ترجیح می‌دهند مدل قوی‌تر، گران‌تر و مجهزتر هایما S۷ را خریداری کنند.

منبع دیجیاتو
ارسال نظر

پربیننده ترین