کدخبر : 5491 تاریخ انتشار :
A

بازگشت مزدا به ایران؛ سه تفنگدار ژاپنی در راه گمرک

بازگشت مزدا به ایران؛ سه تفنگدار ژاپنی در راه گمرک

حضور دوباره محصولات برند مزدا این خودروسازی ژاپن، می‌تواند خبر خوبی برای بازار خودرو ایران باشد

سه محصول برند مزدا به زودی وارد بازار کشور می‌شوند.

مزاد ۳ به همراه مزدا CX۳۰ و مزدا CX۵۰ به زودی در بازار خودروی کشور آفتابی می‌شوند.

حضور دوباره محصولات این برند خودروسازی ژاپن می‌تواند خبر خوبی برای بازار خودرو باشد و متقاضیان خودرو‌های این کشور جنوب شرق آسیایی را حسابی ذوق زده کند.

بررسی بازار خودرو نشان می‌دهد پیش از این محصولات برند مزدا از مسیر خودروسازی بهمن در دسترس خریداران قرار می‌گرفت. مزدا ۳ نیو در مدل سدان (صندوق عقب دار) و مدل پنج در و همچنین مزدا ۲ را می‌توان آخرین محصولاتی دانست که در خطوط تولید این خودروساز خصوصی تکمیل و روانه بازار خودرو کشور شدند.

بازگشت تحریم‌ها در سال ۹۷ سبب شد تا خودروساز ژاپنی شراکت خودرو را با بهمن موتور قطع کرده، چمدان‌های خود را ببندد و بازار خودروی ایران را ترک کند.

حال بعد از گذشت حدود ۶ سال شاهد هستیم که یک شرکت وارد کننده عزم خود را جزم کرده تا بار دیگر محصولات این خودروساز ژاپنی را در دسترس مشتریان ایرانی قرار دهد.

همانطور که اشاره شد مزاد ۳ پیش از این با دو مدل در بازار خودروی کشور حاضر بود، اما مزدا CX ۳۰ و مزدا CX ۵۰ دو محصولی هستند که طراحان مزدا در دوره غیبت در بازار خودروی کشور آن‌ها را طراحی و روانه بازار جهانی کردند.

مزدا CX۳۰ یک کراس اوور جمع و جور شهری است که بعد از همه‌گیر شدن تب خودروی کراس اوور تولید و عرضه شد. دیگر محصول این خودروساز ژاپنی که کاندیدای حضور در بازار خودروی ایران است، یعنی CX ۵۰ نیز یک خودروی شاسی بلند میان رده است که برای رقابت در بازار خودرو‌های شاسی بلند خود را آماده می‌کند.

آنطور که اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد هر سه خودرو در بازار چین حاضر هستند و شرکت وارد کننده قصد دارد آن‌ها را از مسیر این کشور پهناور آسیایی به ایران وارد کند.

هنوز از قیمت این محصولات برند مزدا رونمایی نشده، اما به نظر می‌رسد فارغ از بحث قیمت نفس حضور محصولات این برند محبوب ژاپنی برای مشتریان ایرانی می‌تواند جذاب باشد.

به نظر می‌رسد این سه خودروی ژاپنی بعد از طی مراحل گمرکی و همچنین اخذ مجوز‌های لازم از سازمان استاندارد از مسیر سامانه یکپارچه فروش در دسترس متقاضیانی که اسفند ۱۴۰۱ برای در اختیار گرفتن خودرو‌های وارداتی در سامانه ثبت نام کردند، قرار گیرد.

منبع اقتصادنیوز
ارسال نظر

پربیننده ترین