کدخبر : 5422 تاریخ انتشار :
A

وزیرصمت: خصوصی‌سازی خودروسازان برنامه جدی ماست

وزیرصمت: خصوصی‌سازی خودروسازان برنامه جدی ماست

وزیر صمت بیان کرد: آنچه که وزارت صمت دنبال می‌کند این است که زمینه را برای تامین نیاز فراهم کند؛ حال نیاز چه بخواهد از داخل تأمین شود، چه از خارج

عباس علی‌آبادی در حاشیه‌ مراسم مراسم رونمایی از لوکوموتیو map۳۰ (لوکوموتیو ۴٠٠٠ اسب بخار بومی‌سازی شده ایرانی)، در پاسخ به سوالی در رابطه با موضوع مربوط به قراردادها با چینی‌ها در حوزه اتوبوس‌ها و بحث‌هایی که اخیرأ شهردار تهران مطرح کرد، گفت: این موضوع را باید از خود دوستان شهرداری سوال کرد؛ چراکه شهرداری اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری در اختیار دارد. اما آنچه که وزارت صمت دنبال می‌کند این است که زمینه را برای تامین نیاز فراهم کند؛ حال نیاز چه بخواهد از داخل تأمین شود، چه از خارج.

علی‌آبادی ادامه داد: اگر ناترازی وجود داشته باشد، محصولاتی از برخی کشورها می‌توان وارد کرد که ناترازی برطرف‌ شود. البته که ناترازی هم تعریف خاص خود را دارد. اما چنانچه از طریق داخل، نیاز قابل تأمین باشد، چنانچه کسی هم اصرار بر واردات داشته باشد، بایستی برود از مسیر خود، برای واردات اقدام کند که آن مسیر را کشور و نظام بر اساس قواعدی تعیین کرده است.

علی‌آبادی در پاسخ به سوالی در رابطه با طرح خصوصی‌سازی خودروسازان، نیز گفت: خصوصی‌سازی، پیام انقلاب اسلامی و ذیل اصل ۴۴ قانون اساسی است اما این بدین معنا نیست که ما منتظر بمانیم تا فرآیندهایی طی شود. اساساً دستگاه‌هایی که باقی ماندند، دستگاه‌هایی هستند که توسعه‌ای هستند و لازم است که آنچه که در اختیار دارند را به بخش خصوصی واگذار کنند و مجدداً به سمت برنامه‌های دیگر حرکت کنند.

وی تاکید کرد: بنابراین خصوصی‌سازی در برنامه‌های جدی ما قرار دارد، اما بایستی اهلیت سنجی صورت بگیرد؛ اینگونه نباشد که خصوصی‌سازی به نااهل انجام شود و سپس پشیمان شویم.

منبع ايسنا
ارسال نظر

پربیننده ترین