کدخبر : 4835 تاریخ انتشار :
A

ماجرای فروش محصولات سایپا به کره شمالی!

ماجرای فروش محصولات سایپا به کره شمالی!

وزیر امور اقتصادی خارجی کره شمالی توانایی سایپا در تولید خودروهای سواری و تجاری را خوب ارزیابی کرده و از تمایل کشورش برای همکاری با سایپا سخن گفته است

 این روزها ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران درحال برگزاری است و خودروسازان ایرانی نیز به‌دنبال بازار صادراتی برای محصولات خود هستند. 

به‌نظر می‌رسد که اکنون خودروهای سایپا موردتوجه جمهوری دموکراتیک خلق کره قرار گرفته‌اند. به گفته یون جونگ‌هو، روابط دوستانه سیاسی دو کشور می‌تواند به‌عنوان دلیلی برای همکاری‌ها در صنعت خودرو ایفای نقش کند. همچنین وزیر امور اقتصادی خارجی کره شمالی توانایی سایپا در تولید خودروهای سواری و تجاری را خوب ارزیابی کرده و از تمایل کشورش برای همکاری با سایپا سخن گفته است.

«یون جونگ‌هو»، وزیر امور اقتصادی خارجی کره شمالی، از تمایل این کشور برای همکاری با گروه خودروسازی سایپا خبر داد. 

برند مشهور صنعت خودروسازی جمهوری دموکراتیک خلق کره «پیونگهوا موتورز» نام دارد. این برند فعالیت خود را از سال ۱۹۹۸ و براساس سرمایه‌گذاری مشترک کره شمالی و جنوبی آغاز کرد. محصولات پیونگهوا موتورز خودروهایی از برند فیات و برلیانس هستند که تحت لیسانس دو شرکت چینی و ایتالیایی در کره شمالی مونتاژ می‌شوند.

پیونگهوا موتورز حقوق انحصاری تولید، عرضه و فروش خودروهای دست‌دوم در جمهوری دموکراتیک خلق کره را نیز در اختیار دارد. بااین‌حال، اکثر مردم کره شمالی قادر به خرید خودرو حتی از نوع دست‌دوم نیستند. دیگر برند صنعت خودروسازی کره شمالی «کارخانه موتور سونگری» نام دارد. این برند در تولید خودروهای سنگین و نیمه‌سنگین تجاری فعالیت دارد.

منبع دیجیاتو
ارسال نظر

 • Arash

  دیگه درجه بدبختی و فلاکت این نیمکره ی گرفتار در چمبره ی دیکتاتوری یک خاندان را ببین که محتاج همکاری با سایپای پرایدساز شده اند
  لابد اینراهم باید به عجایب هفتگانه افزود..!

 • unknown

  زاااارت

 • م

  مسئولای سایپا رو هم بفرستین کره شمالی همراه ماشین‌هاشون 😅

 • unknown

  بذار به این اسکولاری بفروشند ته چند برابر قیمت به ما

پربیننده ترین