کدخبر : 5434 تاریخ انتشار :
A

اجاره مسکن در مناطق جنوبی تهران چقدر است؟

اجاره مسکن در  مناطق جنوبی تهران چقدر است؟

ارقام میانگین اجاره بهای ماهانه در مناطق ۱۵ تا ۱۹ تهران، حدود ۷ میلیون تومان و پول پیش (رهن) حدود ۳۵۰ میلیون تومان از سوی مالکان عرضه شده است

مناطق ۱۵ تا ۱۹ تهران در گروه مناطق جنوبی شهر قرار دارد و قیمت املاک (از قیمت زمین و آپارتمان تا اجاره بها) در این نقاط همواره در سطح پایین‌تر از مناطق نیمه شمالی پایتخت است.

در گزارش امروز، بازار اجاره مسکن این مناطق مورد بررسی قرار گرفته است. فایل‌هایی که برای اجاره آپارتمان‌های میان متراژ در این ۵ منطقه جنوبی شهر در حال حاضر در بازار وجود دارد، با ارقام میانگین اجاره بهای ماهانه حدود ۷ میلیون تومان و پول پیش (رهن) حدود ۳۵۰ میلیون تومان از سوی مالکان عرضه شده است.

این دو رقم بیانگر آن است که این واحد‌های مسکونی اجاره‌ای با اجاره بهای پیشنهادی مترمربعی کمتر از ۲۵۰ هزار تومان در این بازار فایل شده است که در مقایسه با آپارتمان‌های مناطق متوسط شهر (از جمله منطقه ۵) با اجاره بهای پیشنهادی مترمربعی بالای ۳۳۰ هزار تومان، نشان دهنده اختلاف سطح است.

آنچه در فایل‌های اجاره مناطق ۱۵ تا ۱۹ قابل توجه است، ترکیب اجاره ماهانه و پول پیش است. البته در عمده فایل‌ها وزن پول پیش یا همان مبلغ رهن از وزن اجاره بهای ماهانه بیشتر است.

شما در جدول زیر می‌توانید قیمت رهن و اجاره مناطق ۱۵ تا ۱۹ تهران را مشاهده کنید: 

2035781_859

منبع دنیای اقتصاد
ارسال نظر

  • فرامرز

    این مبلغهایی که زدید خیلی بالاست.در عمل این گونه نیست .شما هم جزو مافیای املاک هستی و هدفت افزایش نرخ و فشار بر طبقه محروم است

پربیننده ترین