کدخبر : 5075 تاریخ انتشار :
A

قانون جدید در خریدوفروش مسکن

قانون جدید در خریدوفروش مسکن

انعقاد قرارد‌اد‌ جدید بین فروشنده و خریدار باید در سامانه خودنویس ثبت شود؛ از اول خرداد

مدیر سامانه خودنویس از ثبت بیش از ۲۵۵ هزار و ۵۱۱ قرارداد اجاره در سامانه خودنویس خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی شده تا از خردادماه امسال اولین قرارداد خرید و فروش در سامانه خودنویس ثبت شود.

 مهدی ساسانی گفت: سامانه خودنویس از سال گذشته تاکنون با ثبت رایگان قرارداد اجاره در اختیار عموم مردم قرار گرفت و موجران و مستاجران موفق شدند تا در این سامانه به شکل قانونی قراردادهای اجاره خود را ثبت کنند.

مدیر سامانه خودنویس با بیان اینکه طبق آخرین آمار بیش از ۲۵۵ هزار و ۵۱۱ متقاضی در سامانه خودنویس ثبت نام کردند، یاد آور شد: هم اکنون قراردادهای اجاره روی سامانه ثبت می‌شود و برنامه‌ریزی شده تا در این سامانه از خردادماه امسال نیز قرارداد خرید و فروش افزوده و این امکان نیز برای متقاضیان فراهم شود.

به گفته ساسانی، سامانه خودنویس از خرداد ۱۴۰۲ در اختیار عموم مردم بوده است و به مرور انواع معاملات اجاره روی سامانه بارگذاری و رفع اشکال شد. همچنین ۲۱ بهمن سال گذشته نیز دسترسی مشاوران املاک تهران را به سامانه قدیم (سامانه املاک و مستغلات) حذف کردیم و هم‌اکنون مشاوران املاک برای ثبت قراردادهای اجاره باید به سامانه جدید (سامانه خودنویس) مراجعه کنند.

منبع ایلنا
ارسال نظر

پربیننده ترین