کدخبر : 4510 تاریخ انتشار :
A

خرید آپارتمان با دو میلیارد تومان در منطقه 11 تهران

خرید آپارتمان با دو میلیارد تومان در منطقه 11 تهران

بانک مرکزی در گزارش اسفندماه 1402، متوسط قیمت مسکن در منطقه 11 را 58 میلیون و 760 هزار تومان اعلام کرده است. بر این اساس، در حال حاضر خریداران برای مالکیت یک واحد مسکونی در منطقه 11 چند میلیارد تومان باید هزینه کنند؟

منطقه ۱۱، یکی از مناطق مرکزی شهر تهران با بافتی نسبتا قدیمی است. این منطقه چهار ناحیه و ۱۷ محله دارد.

بر اساس آخرین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن تهران، متوسط قیمت منطقه ۱۱ در اسفندماه ۱۴۰۲ به متری ۵۸ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان رسیده است. همچنین در این مقطع یک ماهه ۲۶۱ فقره معامله ملک در منطقه ۱۱ به ثبت رسیده است. سوال اینجاست متقاضیان واحد مسکونی در منطقه ۱۱، با چه محدوده قیمتی می‌توانند آپارتمان خریداری کنند؟

قیمت+مسکن+(4)

بررسی آگهی‌های فروش مسکن در منطقه ۱۱ نشان می‌دهد، با کمتر از دو میلیارد تومان می‌توان در این منطقه آپارتمان‌هایی کوچک‌متراژ خریداری کرد.

برای مثال، یک آپارتمان ۳۵ متری در محله مخصوص که سال ساخت آن به سال ۱۳۸۵ بازمی‌گردد، متری ۵۴ میلیون تومان و در مجموع یک میلیارد و ۸۹۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. همچنین با دو میلیارد تومان می‌توان واحدی ۴۱ متری و ساخت سال ۱۳۷۷ در محله اسکندری خریداری کرد.

متقاضیان خرید ملک در این منطقه با بودجه‌ بالاتر از دو تا سه میلیارد تومان می‌توانند آپارتمان‌هایی با متراژ بالاتر خریداری کنند. برای مثال واحد ۴۵ متری و ۱۶ ساله در محله امیریه، متری ۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. متقاضیان برای خرید این واحد، در نهایت باید دو میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان بپردازند.

همچنین آپارتمانی قدیمی‌ساخت و ۶۳ متری نیز در محدوده میدان حر سه میلیارد تومان و متری ۴۷ میلیون و ۶۱۹ هزار تومان، تعیین قیمت شده است. 

با بودجه بالاتر از سه میلیارد تومان خریداران می‌توانند گزینه‌های بیشتری برای خرید واحدهای با عمر کمتر داشته باشند. اکنون یک آپارتمان ۵۰ متری ساخت سال ۱۳۹۰، متری ۷۰ میلیون تومان و در نهایت سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

در این بین افراد برای خرید واحدهای نوساز و کوچک‌متراژ، باید کف قیمت سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان را در نظر بگیرند. اگر خریداران، متقاضی خرید واحدهایی نوساز با متراژ بالاتر از ۶۰ متر باشند، باید کف قیمت ۶ میلیارد تومان را در نظر بگیرند.

منبع تجارت نیوز
ارسال نظر

پربیننده ترین