کدخبر : 5473 تاریخ انتشار :
A

قیمت طلا امروز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت 1403

قیمت طلا امروز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت 1403

قیمت طلا امروز روند کاهشی در پیش گرفت و هر انس طلا یک دهم درصد کاهش یافت

قیمت طلا در بازار امروز در آستانه انتشار داده‌های کلیدی تورم در ایالات‌متحده که می‌تواند بینشی از مسیر نرخ بهره فدرال رزرو ارائه دهد، کاهش یافت.

هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۳۵۵ دلار و ۲۴ سنت رسید. قیمت شمش در روز سه‌شنبه یک درصد افزایش یافت. معاملات آتی طلای آمریکا در ۲۳۶۱ دلار و ۱۰ سنت ثابت ماند.

تمرکز بازار‌ها روی داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات‌متحده خواهد بود. قیمت‌های تولیدکننده ایالات‌متحده در ماه آوریل بیش از حد انتظار افزایش یافت و در میان افزایش شدید هزینه‌های خدمات و کالاها، نشان داد که تورم در اوایل سه‌ماهه دوم همچنان بالا بوده است.

در همین حال، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت که انتظار دارد تورم آمریکا تا سال ۲۰۲۴ مانند سال گذشته به کاهش خود ادامه دهد و اشاره کرد که بعید است فدرال رزرو مجبور به افزایش مجدد نرخ بهره شود.

لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند گفت که برای فدرال رزرو مناسب بود که نرخ بهره را ثابت نگه دارد، زیرا منتظر شواهدی مبنی بر کاهش بیشتر فشار‌های قیمتی است. کاهش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را کاهش می‌دهد.


طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۸.۵۲ دلار در هر اونس رسید، پلاتین با ۱.۶ درصد افزایش به ۱۰۴۷دلار و ۷۳ سنت و پالادیوم با ۰.۹ افزایش به ۹۸۶.۱۵ دلار رسید.

منبع ايسنا
ارسال نظر

پربیننده ترین