کدخبر : 5162 تاریخ انتشار :
A

معافیت مالیاتی صاحبخانه‌ها با این کار

معافیت مالیاتی صاحبخانه‌ها با این کار

مشاور مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: معافیت مالیاتی برای موجران که سقف اجاره‌بها را رعایت می‌کنند در نظر گرفته می‌شود

سادات اظهار داشت: معافیت‌های مالیاتی در قالب طرح ساماندهی بازار زمین و مسکن واجاره برای موجرانی که سقف اجاره بها را رعایت می‌کنند در نظر گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه براس سکو‌های اینترنتی و مشاوران املاک پیش از این ابزار‌های تنظیم گری وجود نداشت گفت: با اجرای طرح ساماندهی بازار زمین و مسکن و اجاره که روز گذشته در شورای نگهبان تایید شد و به زودی این طرح ابلاغ می‌شود ابزار تشویقی و ابزار تنظیم گری برای ذینفعان و بخش‌های مختلف در دستور کار قرار می‌گیرد.

سادات افزود: معافیت مالیاتی برای موجران که به بازار اجاره مسکن کمک می‌کنند و املاک خودشان را براساس سقف قیمتی که تعیین شده است در نظر گرفته می‌شود و معافیت تبصره ۱۱ را برای این بخش در نظر خواهیم گرفت.

وی افزود: پیش از این چالشی در این طرح برای تعیین سقف اجاره بها وجود داشت تصمیم گیری‌های پیش از این در دوره کرونا صورت گرفته بود و با استفاده از ظرفیت و کمک‌های شورای حل اختلاف مسئله تعیین سقف اجاره بها اجرایی می‌شود.

سادات اظهار کرد: از چند ماه گذشته با همکاری دستگاه‌ها اقدام به شناسایی خانه‌های خالی میکنم و امیدواریم با اجرایی شدن این طرح بتوانیم واحد‌های خالی بیشتری را شناسایی کنیم.

وی افزود: این طرح نقش بسیار موثری بین موجر و مستاجر ایفا می‌کند و این طرح می‌تواند تقش نقش خوبی در تنظیم بازار اجاره مسکن طی امسال ایفا کند.

منبع باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

پربیننده ترین